Medieval PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Medieval PBF

PBF, Średniowiecze, Strategia
 
IndeksGalleryLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Raspberry




Liczba postów : 22
Join date : 20/08/2015

Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Empty
PisanieTemat: Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry   Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Icon_minitimePią Sie 21, 2015 12:30 am

Państwo
Pełna nazwa państwa: Wolne Opactwo w Thorn;
Pełne imię i tytuł władcy: Opatka Aurora z Thorn;
Ród panujący: brak;
Ustrój: monarchia elekcyjno-korporacyjna
Opis ustroju: Rządy Opatki Zakonu Doskonałych Klarysek z Thorn we współpracy z organizacjami cechowymi i korporacjami miasta Thorn.

Historia powstania:
Prześladowania wierzących w Dobrą Nowinę sprawiły, że wielu wierzących upadło i wyrzekło się wiary. Po zmianie polityki Imperium wobec wyznawców Pana większa część wspólnoty przyjęła upadłych duchownych, wiernych, oraz zaakceptowała władzę Imperium. Ci którzy tego nie byli w stanie tego zaakceptować współtworzyli Kościół Doskonałych. Ich nieprzejednana postawa doprowadziła do prześladowania ich. W prześladowaniach tych pozbawieni zostali kapłanów, a więc i dostępu do sakramentów.

Jedyną instytucją, która przetrwała był zakon ubogich kobiet założony przez nienawidzącą przepychu i bogactwa Klarę w Thorn. Właśnie tam udawali się przez lata wszyscy doskonali. Szczególnie gdy dowiedzieli się, iż wśród doskonałych klarysek żyje „ukryty/niewidzialny” kapłan.

Same Doskonałe Klaryski były kiedyś połączone z Kościołem Ortodoksyjnym, lecz nie przyjmowały do Eremu osób, które niegdyś splamiły się poważnymi grzechami przeciwko Bogu stojąc pomiędzy doskonałym chrześcijaństwem, a jego ortodoksyjną większością. Ich prawa do rządzenia na tym terenie są z mocy nadania ziem pod ich władanie przez ostatniego Doskonałego Biskupa. Nie są jednak uważane za substytut doskonałych księży, czy biskupów i nie przewodzą religijnie wspólnocie. Robią to zazwyczaj wędrowni asceci, mistycy itp. którzy jednak nie posiadają formalnej władzy.

Opis państwa:
Dość duże miasto w środku którego na wzniesieniu znajduje się olbrzymi stary klasztor w którym mieszkają doskonałe klaryski.

Religia panująca: doskonałe chrześcijaństwo;
Chrześcijanie nieprzyjmujących powrotem do wspólnoty szczególnie grzesznych ludzi, oraz mający bardzo ograniczony dostęp do sakramentów.

Msze Święte odprawiane są tylko w klasztorze przez niewidzialnego kapłana, a wierni świeccy mogą uczestniczyć w takich Mszach tylko w najważniejsze święta. Spowiedź polega na wykrzykiwaniu swoich grzechów przed ołtarzem w Klasztorze, na co trzeba się wcześniej zapisać, chrzest udzielają doskonałe klaryski, małżeństw całkiem nie ma gdyż choć każdy może sobie nawzajem udzielić tego sakramentu, to kieruje się nie miłością, ale pożądaniem. W związku z tym kontakty seksualne są dozwolone tylko w ramach radienia, czyli przypadkowych kontaktów seksualnych mających miejsce wraz z ekstatycznymi modlitwami dziękczynnymi za niedzielę od zajścia słońca w niedzielę do rozpoczęcia pracy w poniedziałek.

Doskonali chrześcijanie są silnie nastawieni na wspólnotowe zarządzanie własnością, ubóstwo, pomoc ubogim, chorym i cierpiącym. Najwyższą łaską jest dla nich śmierć męczeńska, dlatego najreligijniejsi z nich są słabymi żołnierzami.

Społeczeństwo: Egalitarne zorganizowane w cechy i korporacje zawodowe, bez instytucji małżeństwa z powszechną praktyką adoptowania dzieci przez mężczyzn.

Ekonomia: Rozwinięte sadownictwo, rybactwo, gaje oliwne, kozy, lniane ubrania.

Wojskowość: Oparte na łucznikach i greckim ogniu.

Nazwy rodów możnowładców: Mistrzowie Gildii i Rektor Uniwersytetu w Thorn.

Chciałbym umieścić na tej wyspie po środku olbrzymiego estuarium na południu.


Ostatnio zmieniony przez Raspberry dnia Pią Sie 21, 2015 11:45 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Raspberry




Liczba postów : 22
Join date : 20/08/2015

Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Empty
PisanieTemat: Re: Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry   Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Icon_minitimePią Sie 21, 2015 10:46 am

Jeśli okaże się, że ta wyspa w estuarium jest zajęta. To chyba przeniosę się na siedem wysp na północy zachodniego kontynentu przy samej tej gigantycznej (wyspie/kontynencie) na północnym skraju mapy. Choć obawiam, się że taka lokalizacja nie ma sensu i będę musiał pomyśleć może o innym państwie. Sad
Powrót do góry Go down
Peroox
Admin



Liczba postów : 134
Join date : 10/08/2015

Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Empty
PisanieTemat: Re: Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry   Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Icon_minitimePią Sie 21, 2015 11:04 am

Te 7 wysp to i tak jedna zbiorcza prowincja

Formatowanie tekstu woła o pomstę do nieba.

Nie można grać teokracjami, a aktualna władczyni jest opatką, przywódczynią twojej religii.

Dalej to słaby opis całości państwa, powiem wręcz że bardzo słaby i ubogi. Z tego co tu jest napisane nie jestem stwierdzić niewiele ponad to, że jest historia i religia państwa, reszta to tylko wspomnienia.

Ponadto.. Kto wychowuje adoptowane dzieci i dlaczego one są adoptowane.

Do nazw rodów można dodać tytuły, ale proszę o nazwy rodów, a nie ich pozycję.

Czeka cię sporo pracy, aby twoje państwo w podobnym kształcie zostało zaakceptowane.


Powrót do góry Go down
https://medievalpbf.forumpolish.com
Raspberry




Liczba postów : 22
Join date : 20/08/2015

Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Empty
PisanieTemat: Re: Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry   Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Icon_minitimePią Sie 21, 2015 11:31 am

1. Nie chcę więcej niż jednej prowincji na początku.
2. Nie zauważyłem nigdzie w zasadach, że nie można grać teokracjami, mógłbym prosić o jakiś link. Zresztą moja religia nie ma przywódców, bo kapłani zostali zabici.


4. Bo nie ma związków małżeńskich, więc jeśli ktoś chce mieć dziedzica, to musi go od jakiejś kobiety otrzymać.
5. Nie ma rodów, bo to nie jest funkcja dziedziczona.
Powrót do góry Go down
Peroox
Admin



Liczba postów : 134
Join date : 10/08/2015

Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Empty
PisanieTemat: Re: Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry   Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Icon_minitimePią Sie 21, 2015 11:44 am

Nie ma tego w zasadach, ale jednocześnie nigdzie nie jest napisane iż można grać teokracją.

Każda religia ma jakiegoś przywódcę, nawet gdy nie jest on oficjalnie, to jest przywódcą duchowym szanowanym przez wszystkich wyznawców. To żaden argument.

Proszę o PW na temat twojego planu na grę i ogółem rozwinięcia swojego pomysłu na państwo i jego przyszłość.
Powrót do góry Go down
https://medievalpbf.forumpolish.com
Raspberry




Liczba postów : 22
Join date : 20/08/2015

Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Empty
PisanieTemat: Re: Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry   Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Icon_minitimePią Sie 21, 2015 11:47 am

"Nie ma tego w zasadach, ale jednocześnie nigdzie nie jest napisane iż można grać teokracją."

Nie jest też napisane, że można grać "Czerwonym Zakonem".

Kwestię przywództwa religijnego wyjaśniłem w edycji tekstu. Będą nimi jakieś Rasputiny.
Powrót do góry Go down
Peroox
Admin



Liczba postów : 134
Join date : 10/08/2015

Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Empty
PisanieTemat: Re: Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry   Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Icon_minitimePią Sie 21, 2015 12:25 pm

Wszystkim graczom odmawiam teokracji, nie będę robił wyjątków.

Czekam na PW i tak i tak, ponieważ państwo będzie odstawać od schematu.
Powrót do góry Go down
https://medievalpbf.forumpolish.com
Raspberry




Liczba postów : 22
Join date : 20/08/2015

Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Empty
PisanieTemat: Re: Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry   Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Icon_minitimePią Sie 21, 2015 12:34 pm

Wysłałem PW od razu jak poprosiłeś.
Powrót do góry Go down
Raspberry




Liczba postów : 22
Join date : 20/08/2015

Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Empty
PisanieTemat: Re: Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry   Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Icon_minitimePią Sie 21, 2015 3:31 pm

W związku z sytuacją z poprzednim PW mam wątpliwość, czy widzisz moje obecne PW, więc chcę poinformować, że takowe wysłałem.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Empty
PisanieTemat: Re: Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry   Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Wolne Opactwo w Thorn - Raspberry
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Medieval PBF :: Dział personalny :: Rekrutacja-
Skocz do: