Państwo Pełna nazwa państwa: Wielkie Księstwo Kinevar
Pełne imię i tytuł władcy: Wielki Książę Magnus Helios IV
Ród panujący: Dynastia Helios
Ustrój: Despotia
Opis ustroju:Gdyby sprowadzić opis ustroju do jednego zdania to brzmiałby tak: Państwo to Władca. W Kinevarze już od dawien dawna były tendencje absolutystyczne, które obecna dynastia wykorzystała. Na czele całego państwa stoi Wielki Książę, który musi się tylko liczyć z wolą boską. Oczywiście sam władca wszystkim nie jest w stanie zarządzać także w państwie funkcjonuje rozbudowany dwór - kancelaria na którym pracują urzędnicy, oraz są rozgrywane wewnętrzne walki frakcyjne. W prowincjach wolę władcy wypełniają gubernatorowie powoływani przez niego na okres 4 lat(po czym następuje kolejna nominacja). W teorii istnieje możliwość powierzenia kilku gubernatorów pod zarząd namiestnika lecz nie było to stosowane dotychczas. W kraju silna jest pozycja szlachty, która pełni rolę oficerską w armii, a po przejściu na emeryturę gospodaruje dużymi latyfundiami.
Historia powstania:W czasach Imperium lokalną prowincje obdarzono autonomią ze względu na specyficzne obyczaje. W zamian za to przodkowie obecnego księcia dostarczali świetną kawalerię cesarzowi. Aż do czasu Wielkiej Zawieruchy, wtedy to pradziad Heliosa miał przyprowadzić imperatorowi chorągwie ciężkiej jazdy mogącej przesądzić starcie pod Białą Wierzbą, jednak książę zdecydował się zabezpieczyć własną suwerenność i wycofał się do Helionu zostawiając wojska cesarza na śmierć. W zamian za to zdobył kilka okolicznych zamków i ogłosił się suwerennym monarchą. Jego wnuk Rodrod II po przybyciu inkwizytorów z Oficjum uklęknął przed nimi i przyjął chrzest w wyznaniu Gajanizmu. Od tego czasu księstwo jest jednym z największych sprzymierzeńców Inkwizycji Pańskiej.
Opis państwa: Państwo dzieli się na prowincje zarządzane przez gubernatorów mianowanych co 4 lata przez księcia(można mieć kilka kadencji). Gubernatorowie w czasie wojny prowadzą lokalne milicje i pospolite ruszenie lecz nie dowodzą w armii państwowej.
Religia panująca: Gajanizm
Opis kultury: {opcjonalny}
Społeczeństwo:
- Wielki Książę
- (Cezar - Na czas wojny wyznaczony jako naczelny wódz przez Wielkiego Księcia)
- Namiestnik
- Gubernator
- Urzędnicy Państwowi
- Szlachta
- Kupcowie
- Mieszczanie
- Chłopi
- Niewolnicy
Ekonomia:Kinevar od wielu wieków słynęło z najlepszych koni i jeźdźców na świecie. Długie pola nad rzeką Alea nadawały się świetnie pod ich hodowlę. Mimo wszystko nie zaprzestano hodowli też innych zwierząt przez co pola były ich pełne. Na najlepszych ucztach nie mogło zabraknąć Salcesonu Heliońskiego. Inną istotną dziedziną gospodarki jest przemysł leśny. Duże lasy jakie występują za Aleą są eksplorowane i wycinane. Z drewna robi się dobre włócznie i łuki które są, sprzedawane do Księstwa Barandu. Co więcej ostatnimi czasy zaczęto w wielkich piecach wypalać węgiel drzewny. W państwie podatki osiągają poziom standardowy czyli 20% dobytku jednak nowością może być to, że w razie wojny wszystkie konie mogą zostać skonfiskowane na rzecz państwa. Lasy de facto też są państwowe, a jedynie pozwolenia na wyrąb i łowiectwo wydawane są za zasługi lub odpowiednią sumę pieniędzy.
Wojskowość:Kinevar od lat słynie z niezastąpionej kawalerii. Armia zawodowa składa się właśnie głównie z niej. Wojsko Kinevar'u dzieli się na trzy kategorie:
armia stała - Immortalis
pospolite ruszenie - Serasis
siły najemne - Foedis
Na czele armii stałej stoją mianowani przez Wielkiego Księcia legaci i trybuni, a na czas wojny wyznaczany jest naczelny wódz - Cezar. Pospolite ruszenie jest prowadzone przez lokalnych gubernatorów lub szlachciców, a siły najemne mają własnych dowódców podległych osobnemu wodzowi z tytułem na pewien czas - Cezarus Tribius.
Największe rody w Kinevarze:
- I. Feris
- II. Volhar
- III. Madabar
- IV. Demanis
Mapa:https://i.imgur.com/kz7RbBc.png